Witek nie odpuszcza rankingu. Wygrał turniej nr 8

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

12794725 1069746716396842 1412357974193766090 oWitold Hajduk wygrał w naszym klubie VIII turniej z cyklu „Nie lubię poniedziałków” i wydatnie zbliżył się do Sebastiana Krupy, lidera klasyfikacji generalnej. W finale Witek wyprzedził Oskara Dacko, Mirosława Dąbrowskiego i rewelację zawodów, czyli Mariusza Śledzianowskiego.

W czołówce rankingu zrobiło się teraz bardzo ciasno. Prowadzi Sebastian, ma 4 punkty przewagi nad Mirkiem i 5 nad Witkiem. – Wygląda, że do końca będzie ciekawie i każdy z nas będzie miał szansę na zajęcie pierwszego miejsca przed turniejem Masters – mówi Mirek, który miał mieszane uczucia po finale. – Zamiast punktu, powinienem zdobyć dwa i zając drugie miejsce. Niestety, dziwnie się złożyłem do stojącej w łuzie ósemki i nawet jej nie musnąłem. Oskar podszedł do stołu i bez trudu skończył układ, bo dziewiątka też stała w łuzie – wyjaśnia trzeci zawodnik turnieju.

Witek przez cały finał prezentował równą, wysoką formę. – Czułem, że wygra finał, bo wbijał pewnie, nie robił błędów. Widać było, że jest w formie – chwali kolegę Mirek. Dla Witka była to druga wygrana w tej edycji. Po raz pierwszy okazał się najlepszy w inauguracyjnym turnieju.

Po raz pierwszy w finale zameldował się Mariusz Śledzianowski, co na pewno temu ambitnemu bilardziście dało sporo satysfakcji. Mniejszą miał Sebastian Krupa, bo zajął piątą lokatę i, jak wspomnieliśmy, stracił sporo ze swej przewagi w rankingu. Piąte miejsce zajęli: Piotr Pasierb, Sebastian Krupa,  Kazimierz Wójcik, Grzegorz Marzec. Tym razem przy zielonych stołach rywalizowało 19 zawodników.

W sprawie Jackpota nic nie uległo zmianie poza tym, że za tydzień pula do wygrania będzie jeszcze bardziej zachęcająca. Tym razem los wskazał na Piotra Nowaka. Wpadła mu wprawdzie bila przy rozbiciu, ale jedynka niefajnie się ustawiła i atak na nią mógł się powieść tylko przy wielkiej dozie szczęścia. Farta jednak Piotrowi brakło.