Dwa puchary dla Nowin. Tomasz Ryzner mistrzem dziennikarzy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

RyznerTomasz Ryzner (GC Nowiny) zajął pierwsze miejsce w, rozegranych w naszym klubie, Mistrzostwach Rzeszowa Dziennikarzy w Bilard – VANS Cup 2016.

W finale Tomek pokonał 2:0 Albina Głowę (TVP Rzeszów), który zdobywał mistrzostwo w poprzednich trzech turniejach. W meczu o 3 miejsce wszystko wskazywało na zwycięstwo Dariusza Krępskiego (Radio Rzeszów), ale ten w decydującym momencie, przy stanie 1:1, zgubił koncentrację, huknął za mocno, wpakował białą do łuzy i  z wygranej cieszył się Łukasz Pado (GC Nowiny).

Kolejne lokaty zajęli: 5. Stanisław Siwak (GC Nowiny), Sławomir Ferenc (Radio Rzeszów), 7. Józef Matusz (TVP Rzeszów), Michał Czajka (GC Nowiny), 9. Józef Lonczak (GC Nowiny). – Walczyłem z całych sił, ale od czasu, gdy ostatnio grałem minęły całe lata i trochę brakowało precyzji – uśmiechał się Matusz, świeżo upieczony prezes TVP Rzeszów.

Miłą niespodzianką dla wszystkich rywalizujących okazała się była obecność na zawodach Marcina Krzemińskiego. Były prezes PZBil, obecnie wiceprezes Światowej Konfederacji Sportów Bilardowych (WCBS), z uznaniem wyrażał się o sportowej determinacji dziennikarskiej braci, a na końcu wręczył zawodnikom nagrody. Imprezę wsparli Vans, Urząd Marszałkowski, Baster Pol Bogdan Bardzik, Hurtownia Profi-Sport, Pizzeria „Gondola”, SZiK, Ósemka i GC Nowiny.