Sebastian po raz trzeci najlepszy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

S Hoł.Sebastian Hołówko nie miał sobie równych w piątym Letnim Turnieju, który rozegrano w naszym klubie. W finale Sebastian pokonał 3:1 Bartłomieja Szymanowskiego i tym samym po raz trzeci okazał się najlepszy w tej edycji poniedziałkowych zawodów.

 

W pierwszej rundzie Sebastian pokonał 3:0 dawno nie widzianego w Ósemce Andrzeja Ankiersztejna.

A następnie znajdował sposób na Sebastiana Krupe (3:0), Janusza Stawarza (3:1) i w półfinale ponownie Krupę (3:0). – Szczerze mówiąc, czułem się dość pewnie, bile siedziały. Z kija partii nie zrobiłem, ale kilka razy skończyłem partie z podejścia – ocenia Sebastian.

Bartek miał z pozoru trudne losowanie, bo w pierwszej rundzie trafił na Roberta Peckę. „Dziadek” jednak nie miał jakoś dnia i przegrał do zera. W kolejnych rundach Bartek wygrywał z Mariuszem Śledzianowskim (3:0), Sławomirem Bratkiem (3:1) iw półfinale z Januszem Stawarzem (3:1).

W finale pierwszą partię wygrał Sebastian. Bartek zdołał wyrównać, ale po chwili znów przegrywał. – Bile ustawiły się tak, że mogłem zagrać kombi z dwójki na dziewiątką. Udało się, poszedłem za ciosem i wygrałem cały mecz – dodał Sebastian, który tym samym po raz trzeci kończył turniej jako zwycięzca (wygrał zawody nr 2 i 3).

Zawody w bardzo dobrym nastroju zakończył także Tomasz Moskwa. Zajął niby dopiero siódme miejsce, ale miał ogromną satysfakcję, ponieważ wygrywał z daleko wyżej notowanym Witoldem Hajdukiem (3:2 w pierwszej rundzie) i na lewej stronie drabinki z Robertem Pecką (3:1). – Nikt nie lubi przegrywać, ale gdy zobaczyłem radość Tomka po ostatniej bili, było jakoś łatwiej pogodzić się z sytuacją – komentował z uśmiechem Robert. 

Jeśli chodzi o jakcpota, to nikt nie potrafił skończyć partii z kija. Szansę na to miał Sebastian. – Rozbicie wyszło mi bardzo dobre. Bile rozstawiły się na stole bardzo obiecująco, ale co z tego, skoro zrobiłem głupi błąd na czwórce – podsumował triumfator zawodów. 

Na koniec ważna uwaga – z uwagi na długi weekend w najbliższy poniedziałek turniej nie odbędzie się. Na kolejny, szósty zapraszamy 21 sierpnia. 

 

 

 

Udostępnij
Copyright © 2019 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.