Tym razem Witold Hajduk najlepszy w Ósemce

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

WitekWitold Hajduk wygrał kolejny Letni Turniej, który na czas wakacyjnej przerwy w zawodach „Nie lubię poniedziałków” odbywa się naszym klubie. W finale Witek po zaciętym meczu pokonał Sebastiana Hołówko.

 

W drodze do finału Witek pokonał Bartosza Drążka (3:1), Bartłomieja Szymanowskiego (3:1), Jerzego Goneta (3:1) i w półfinale ponownie Szymanowskiego. W tym meczu doszło do rzadko spotykanej sytuacji w bilardzie, bo po jednym z uderzeń Bartka bila wpadła do łuzy, ale jakimś cudem z niej wypadła.

Sebastian, który w tym roku wygrywał w Ósemce nie raz, nie dwa, na drodze do finału pokonał Marcina Tkaczyka (3:1), Tomasza Moskwę (3:0), Radosława Dejnakę (3:0), a w półfinale Roberta Peckę. W tym meczu dwie partie zostały skończone „z rozbicia”. W ten sposób Robert wyrównał na 1:1, a Sebastian wygrał partię najważniejszą, bo tę na 3:2.   

W finale początkowo inicjatywę miał Sebastian, prowadził 2:1, ale doszło do decydującego starcia. – Przy stanie dwa do dwóch Sebastian  pomylił się na czwórce. Podszedłem do stołu i pociągnąłem wszystko do końca – komentował tuż po meczu Witek.

Warto dodać, że do ćwierćfinału dotarł Roman Gałuszka, który ostatnio miał przerwę w grze. Sympatyczny bilardzista trafił na lewą stronę drabinki turniejowej, gdzie poradził sobie Z Mariuszem Śledzianowskim (3:1) i ograł Jana Cyrula (3:0), który, przypomnijmy, w poprzednim turnieju nie miał sobie równych. W ćwierćfinale pan Roman zdołał nawet sprawić nieco kłopotów Robertowi Pecce, ale ten w pewnym momencie solidnie się skoncentrował i do niespodzianki nie dopuścił, wygrywając 3:1.

Jeśli chodzi o Sebastiana, to wprawdzie przegrał finał, ale wcześniej popisał się wygraniem Jackpota. Dokonał tego w sposób efektowny i możliwie najszybszy, bo poprzez wbicie bili n 9 z rozbicia.

Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach a 18 września kontynuujemy rozpoczęty przed wakacjami sykl „Nie lubię poniedziałków”. Wcześniej bo 10 września czwarty turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Amatorów. Początek  cylku NLP niezmiennie o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy.

 

Udostępnij
Copyright © 2019 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.