Dariusz Buczyński z Sanoka zwycięzcą pierwszego turnieju eliminacyjnego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Darek BuczyńskiDariusz Buczyński z Sanoka zwycięzcą pierwszego turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Amatorów 2018. W finale pokonał Janka Cyrula 4-1. Darek w pierwszej rundzie miał wolny los, w drugiej na drodzie późniejszego zwycięzcy stanął Arek Nawojski i wysłał go na lewą stroę drabinki turniejowej wygrywając 4-2. Tam Darek wygrywał kolejno ze Sławkiem Pasternakiem 4-2, Tomkiem Moskwą 4-2 i Łukaszem Frąckiem 4-0.

W półfinale pokonał Mirka Dąbrowskiego 4-2. Janek Cyrul również w pierwszej rundzie miał wolny los a w drugiej podobnie jak Darek został pokonany i musiał walczyć po lewe stronie, pogromcą Janka okazał się Mirek Dąbrowski. Na lewej stronie Janek po zaciętym pojedynku wygrał z Januszem Stawarzem 4-3, pokonał zawodnika z Sanoka Grzegorza Rozela 4-2 i gładko Arka Nawojskiego 4-0. W meczu półfinałowym wygrał z weteranem z Leżajska Mariuszem Frąckiem 4-1. Pierwsze punkty rankingowe rozdane, przypominamy, że z eliminacji w Ósemce w tym roku do turnieju finałowego awansuje 8 zawodników. Zapraszamy na drugi turniej cyklu 15 kwietnia tradycyjnie na godzinę 13.00