Robert Pecka dał popis w finale i wygrał turniej NLP nr 5

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Robert PeckaRobert Pecka okazał się najlepszym bilardzistą V Turnieju z cyklu „Nie lubię poniedziałków”. W finale pokonał Pawła Wrońskiego.

- Kompletnie nie podobał mi się ten finał. Dlaczego? Bo dość szybko okazało się, że go nie wygram – uśmiechał się opularny „Wrona”, który wygrał w zawodach nr 4.

Zaczęło się od tego, że Robert zrobił partię z kija i prowadził 6:0. Paweł umiał na to odpowiedzieć tym samym i mieliśmy remis 6:6. Robert nie stracił rezonu, postanowił nadal być bezbłędny i za chwilę wygrywał 12:6. – Zrobiło się ciężko, bo nie miałem już żadnego marginesu na błędy. Trzeba było dobrze rozbić, ale nic mi z tego nie wyszło i było po zabawie – komentował Paweł, który ostatecznie przegrał 8:12.

W drodze do finału Paweł pokonał 14:2 Piotra Nowaka, 15:8 Sławomira Bratka, 12:6 Arkadiusza Nawojskiego i w półfinale 13:4 Sławomira Pasternaka.

Robert w drodze do najważniejszego meczu także nie zanotował żadnej porażki, choć raz było naprawdę blisko, aby wylądował na lewej stronie drabinki turniejowej. Najpierw pokonał 17:8 Mariusza Śledzianowskiego, a potem 12:11 Romana Gałuszkę. Właśnie w tym pojedynku było bardzo blisko do niespodzianki. Pan Roman miał wszelkie dane ku temu, aby odnieść jedno ze swych największych zwycięstw. Niestety, gdy trzeba było wbić dziewiątkę, która pognębiłaby jego rywala, ręka zadrżała i okazja przepadła. W ćwierćfinale Robert nie miał też lekko z Mirosławem Dąbrowskim (13;11), natomiast w półfinale w miarę pewnie pokonał Sebastiana Krupę (14:9).

 Tydzień temu nie tak znowu wiele brakowało, aby w Jackpocie został rozbity bank. Tym razem emocji nie zanotowano żadnych. Wylosowany został Sławomir Bratek. Rozbił mocno, ale coś jednak zrobił nie tak, bo żadna bila nie znalazła drogi do żaden z łuz.

 W kolejny poniedziałek turniej NLP nr 6. Początek – godzina 18. Serdecznie zapraszamy.

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.