Jacek Pańczak po raz drugi zwycięzcą "Piątkowca"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Jacek PańczakJacek Pańczak po raz drugi zwycięzcą "Piątkowca", w finale zawodów pokonuje Jerzego Goneta.

Po krótkiej przerwie, ze względu na nieobecność Jacka w poprzedniej eliminacji - znów staje na najwyższym stopniu podium!. Po raz pierwszy jednak od dłuższego czasu wygrany turnieju musiał awansować do finału z lewej strony drabinki, gdyż wysłał go tam lider rankingu, Sebastian Hołówko wygrywając ten mecz 4:3.

Z występu w turnieju może być zadowolony także Roman Gałuszka, kończąc na trzeciej pozycji który po raz kolejny pokazał, że gra w dziewiątkę to jego "konik" i wykorzystując szanse, nie mylił się wbijając kombinację gdy tylko miał "białą" do swojej dyspozycji, tak też poległ świeżo upieczony mistrz turnieju Masters NLP - Mirek Dąbrowski i Hubert Baran.

W turnieju wzięło udział 19 zawodników. Oprócz emocji wyżej opisanych już po losowaniu mogliśmy oglądać wygrane mecze m. in Sławka Bratka z Arkiem Nawojskim, Huberta Barana z Jerzym Gonetem czy Jacka Pańczaka z Sebastianem Krupą. Do ćwierćfinałów awansowali w dużej mierze wymienieni zawodnicy, z wyjątkiem Huberta Barana i Romana Gałuszki, którzy byli niespodziankami turnieju zgarniając zarazem potrzebne punkty do wyjazdu na Masters w Krakowie. W „ćwiartkach” już bez większych nowości, wyjątkiem był mecz Jacka Pańczaka z vice-liderem rankingu Piotrem Bujnym, który zakończył się wynikiem 4:2 dla Jacka.

Półfinały natomiast dość jednostronnie wyłoniły finalistów turnieju, słabszy dzień Sebastiana wykorzystał Jerzy Gonet a Jacek bez problemu poradził sobie z Romanem Gałuszką. Sam Finał przebiegał dość wolno, mimo faktu że Jacek wykorzystał "prezenty" od Jurka prowadził 2:0, ale szybko z powodu jego błędów zrobiło się 2:2.Ostatecznie jednak inicjatywę miał Jacek, który pozycjonując białą zbyt mocno wysunął sobie ostre cięcie na ostatnią bilę numer dziewięć, trafił jednak celnie i wygrał cały mecz 4:3. W rankingu zmiany jak co tydzień, Sebastian Hołówko wymienia się z Piotrkiem Bujnym i odwrotnie na pozycji lidera, nieobecność Mariusza Frącka umocniła Jacka Pańczaka oraz zbliżyła Jurka do walki o 3 miejsce w rankingu.

Teraz po rozegranym turnieju w przyszłym tygodniu nastąpi dwu tygodniowa przerwa w rozgrywkach PAT. Termin wznowienia rywalizacji będzie podany w przyszłym tygodniu, w relacji następnej eliminacji. Tymczasem gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za obecność, oraz zapraszamy na XII eliminację, ostatnią w tym roku w naszym

klubie oczywiście we wtorek 18.12.18 r.

Do zobaczenia przy stołach!

Jerzy Gonet

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.