Adam Wisz kolejnym zwycięzcą "Piątkowca"

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Adam WiszAdam Wisz zapisuje swoje pierwsze zwycięstwo w "Piątkowcu". Sebastian Hołówko - lider rankingu, w finale zawodów.

Kolejny zwycięzca melduje się na liście, kolejne emocje za nami. Adam jednak nie jest nową postacią w Ósemce bowiem kiedyś reprezentował barwy klubu w II lidze PZBil, więc jego wygrana nie jest przypadkowa pomimo, że nie trenuje systematycznie. Nie wszystko jednak szło po myśli wygranego, na lewą stronę drabinki wysłał go popularny "dziadek" czyli Robert Pecka z wynikiem 4:0.

Adam z Sebastianem spotkali się już w pierwszej rundzie turnieju, wtedy również górą był Adam wygrywając 4:2. Lider rankingu doszedł do finału podobnie jak Adam z lewej strony, pokonując vice-lidera Piotra Bujnego w walce o ćwierćfinał 4:3. Na uwagę zasługuję w końcu dobry występ Arkadiusza Nawojskiego, który dzięki osiągnięciu po raz drugi trzeciego miejsca w "Piątkowcu" utrzymuje swoje szanse na wyjazd do Krakowa. Formę trzyma też Jacek Pańczak - uprzedni zwycięzca turnieju, który tym razem stanął obok Arka na trzeciej pozycji. Turniej udał się również Hubertowi Baranowi, który po raz drugi z rzędu melduje się w ćwierćfinale zawodów. W tej eliminacji zameldowało się na stracie 17 bilardzistów, tym razem bez przyjezdnych gości. Po walce o najlepszą ósemkę turnieju, na ćwierćfinałach skończyli oprócz Huberta, Sebastian Krupa, Jerzy Gonet oraz Robert Pecka. Zwycięzcy z tych meczy wyklarowały półfinały w parach: Adam Wisz vs Jacek Pańczak, mecz ten pomimo takiego wyniku był wyrównany, a lepszy okazał się Adam Wisz wynikiem 4:2 awansując do finału. Drugi półfinał to Arek Nawojski vs Sebastian Hołówko, pomimo szans ze strony Arka, sił nie wystarczyło by ograć Sebastiana tego wieczoru. Mecz wynikiem 4:1 przenosi Sebastiana do finału. Najważniejszy mecz wieczoru przebiegał jak na tych dwóch panów przystało emocjonująco i właściwie było to zagranie partii za partię, więcej błędów popełniał jednak Sebastian, który po mimo tego miał szansę wygrać finał, gdyż przy wyniku 3:3 miał ostatnią decydującą dziewiątkę do wbicia, biała natomiast znajdowała się na bandzie i to wystarczyło do pomyłki ze strony Sebastiana. Tym samym ze zwycięstwa mógł się cieszyć Adam, ostatecznie w wyniku 4:3. Pomimo przegranej, Sebastian odskoczył nieco w rankingu i prowadzi o 8 punktów przed Piotrem Bujnym. Kolejne miejsca to Jacek Pańczak, Jerzy Gonet oraz Janusz Stawarz. Do rozegrania zostały jeszcze trzy turnieje.

Teraz nastąpi dwu tygodniowa przerwa w rozgrywkach PAT. Na kolejną XIII eliminację zapraszamy już w nowym roku tj. 8 stycznia o godzinie 18:00. Tymczasem gratulujemy

wszystkim uczestnikom i dziękujemy za obecność, oraz jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego z okazji świąt Bożego Narodzenia!.

Do zobaczenia przy stołach!

(terminy pracy klubu w okresie świątecznym są podane w poprzednim poście).

Jerzy Gonet

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.