Piotr Bujny wygrywa i wraca na pozycję lidera rankingu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Bujny PiotrekPiotr Bujny wygrywa i wraca na pozycję lidera rankingu. Mirosław Dąbrowski po raz pierwszy w finale zawodów.

Po dwutygodniowej świątecznej przerwie od emocji turniejowych, rywalizacja w kolejnej eliminacji została wznowiona.

W nowym roku na starcie zobaczyliśmy 20 zawodników. Można by oczekiwać pewnych niespodzianek przy stołach po takim czasie i o ile najlepszy okazał się znów Piotrek wygrywając drugą eliminację w aktualnym cyklu PAT, to debiut w finale zanotował Mirek Dąbrowski, który do tej pory jeszcze nie miał okazji grać w finale zawodów i dotychczas jego najlepszym wynikiem był półfinał w trzeciej eliminacji cyklu. Od początku widać było, że jednak przerwa dała się we znaki większości zawodnikom i dużo wyników meczy zakończyło się wynikami 4:3 na różnych etapach zawodów. Zwycięzcy turnieju także nie udało się przebrnąć przez drabinkę bez porażki, po raz kolejny jak uprzednio z resztą przypomniał o sobie Robert Pecka, wygrywając tak jak ostatnio z późniejszym tryumfatorem Adamem Wiszem i tak samo postąpił teraz ogrywając Piotrka 4:2 w meczu o bezpośredni awans do ćwierćfinału. Śmiało można powiedzieć, że trzecie lokaty polubili Arkadiusz Nawojski oraz Jacek Pańczak, bo dokładnie takie same pozycje osiągnęli w poprzedniej eliminacji tuż przed przerwą świąteczną. Szczególnie sam Jacek, który na trzynaście eliminacji był półfinalistą turnieju aż siedem razy!. Idąc do ćwierćfinałów brawa należą się także Łukaszowi Pasternakowi, który z prawej strony drabinki podobnie jak wspomniany "Dziadek" kwalifikuje się do najlepszej ósemki turnieju i zajmuje 5 miejsce. Obok nich składy "ćwiartek" uzupełniają i tak samo kończą na piątej pozycji - Jerzy Gonet oraz Adam Wisz. O ile same półfinały rozegrały się w ekspresowym tempie, a to głównie za sprawą Arka Nawojskiego który musiał zrezygnować z walki o finał z Piotrkiem Bujnym, ze względu na swój ograniczony czas w tym dniu. Mirek Dąbrowski za to szybko poradził sobie z Jackiem Pańczakiem i wynikiem 4:1 mógł już przygotowywać się do najważniejszego meczu wieczoru. Po mimo faktu, że Mirek po raz pierwszy miał szansę wygrać turniej to finał nie był łatwym meczem dla Piotrka, dopiero przy wyniku 3:3 Mirek myli się na ważniej bili numer sześć, a Piotrek wykorzystując ten błąd przeciwnika kończy układ przypisując 15 punktów na swoje konto, wygrywając ostatecznie mecz 4:3. Jeżeli chodzi o ranking to na samym szczycie różnice robią się coraz większe i bez zmian o lidera do samego końca będą walczyć Piotrek Bujny z Sebastianem Hołówko, a o trzecie miejsce Jacek Pańczak oraz Jerzy Gonet. Lista zawodników jak ostatnio ogłosiliśmy zawiera 12 nazwisk i do samego końca u dołu tabeli będzie toczyć się walka o to, kto pojedzie na I Turniej Masters cyklu Piątkowiec Amateur Tournament rozgrywany w Krakowie.

Tymczasem gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za obecność, oraz zapraszamy na przedostatnią XIV już eliminację, w naszym klubie oczywiście we wtorek 15.01.19 r.