Rober Pecka wygrał turniej numer 3 NLP-oczko.

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

DziadekRobert Pecka zajął w naszym klubie pierwsze miejsce w trzecim turnieju z cyklu „Nie lubię poniedziałków – oczko”. W finale pokonał Sebastiana Krupę.

Sebastian w pierwszej rundzie trafił na Janusza Stawarza i z szefem „Ósemki” nie miał łatwo. Okazał się jednak lepszy w partii numer 5 i mógł się szykować do pojedynku z Łukaszem Pasternakiem. Wygrał z nim 3:1, co oznaczało, że awansował do najlepszej ósemki.

W ćwierćfinale zmierzył się z Grzegorzem Gwizdakiem. Zwycięzca sprzed tygodnia urwał „Sebie” tylko jedną partię. W półfinale rzecz się miała podobnie. Tym razem Sebastian wygrał 3:1 z Arkadiuszem Nawojskim.

Robert na dzień dobry pokonał 3:0 Dariusza Bigdonia. Następnie oddał po jednej partii Jakubie Mierzwie i Arkadiuszowi Nawojskiemu, a w ćwierćfinale Sławomirowi Bratkowi. W półfinale zmierzył się z Bartoszem Drążkiem. – Nie grałem w tym turnieju na nie wiadomo jakim poziomie, ale gdy pojawiał się jakiś trudniejszy moment, to dopisywało mi szczęście. Bile zwykle szczęśliwie się ustawiały – komentuje popularny „Dziadek”. – Z Bartkiem poszło o tyle łatwiej, że chyba trochę za bardzo się stresował i raczej nie pokazał tego, co potrafi.

W finale spotkali gracze doświadczeni, znający się jak łyse konie, reprezentujący zbliżony poziom. Ich mecze zwykle są zacięte, ale tym razem było inaczej. Robert wygrał do zera. Przekonuje jednak, że wynik jest nieco mylący.

- To nie tak, że wszystko trafiałem i wygrałem jak chciałem. Tak jak w całym turnieju, tak i w tym meczu sprzyjało mi szczęście. Po prostu mi ścieliło, więc udało się wygrać w trzech partiach – skromnie przyznał bohater wieczoru.

 W Jakcpocie los wskazał na tego, który w poniedziałkowym turnieju zagrał... po raz pierwszy. Mowa o Piotrze Zielińskim, który znany jest raczej z gry w piłkarzyki. Piotrek do rozbicia użył konkretnej siły, ale nie zdołał skontrolować odpowiednio białej. Ta wpadła do łuzy i to był koniec zabawy i gry o wypłatę.

W najbliższy poniedziałek turniej nr 4. Początek – godzina 18. Zapraszamy!

Udostępnij
Copyright © 2021 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.