Robert najlepszy w Wakacyjnym Turnieju nr 2

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

pecka rRobert Pecka w czterech meczach musiał rozgrywać maksymalna ilość partii, ale zawsze wychodził z opresji i na koniec wygrał II wakacyjny Turniej o Puchar Lata 2019. W finale pokonał dawno niewidzianego w klubie Ósemka Cyrusa Sidora.

Cyrus to bilardzista rodem z Poznania, który studiuje w stolicy Podkarpacia. Na dzień dobry pokonał 4-2 Marcina Kosterę. W drugiej rundzie w takim stosunku ograł Sławomira Pasternaka.

Trzecia runda była dla Cyrusa kubłem zimnej wody, bo w starciu z Marcinem Tkaczykiem nie ugrał ani jednej partii i musiał się przenieść na lewą stronę drabinki turniejowej. Lekcja nie poszła na marne i w meczu z Bartoszem Drążkiem, to zawodnik ze stolicy Wielkopolski wygrał do zera.

W ćwierćfinale Cyrus miał znów pod górkę, ale w starciu z Jerzym Gonetem ostatnie słowo należało do niego (4-3). W półfinale zwycięzca trafił na Janusza Stawarza, który miał za sobą niezłą serię, bo pokonał trzech drugoligowych zawodników Ósemki, czyli Adama Cebulaka, Sławomira Bratka, Mirosława Dąbrowskiego. Janusz walczył, ale przegrał 2-4.

Robert w I rundzie zmierzył się z Bogusławem Koszelą i był to jego pierwszy z wymienionych wyżej meczów wygranych 4-3. W kolejnej rundzie miał spacerek ze Stanisławem Andrysiem (4-0), a w trzeciej rundzie skrzyżował rękawice z Bartłomiejem Szkołutem. Popularny „Tofik” także dawno nie gościł w Ósemce i mimo szczerych chęci musiał uznać wyższość „Dziadka (2-4). W ćwierćfinale Robert zmierzył się z Sebastianem Krupą. Wiadomo było, że mecz nie będzie jednostronny i tak tez się stało. Efekt? 4-3 dla bohatera wieczoru.

W półfinale czekał Arkadiusz Prokopek, kolejny bilardzista, którego można nazwać nową twarzą w naszym turnieju. Walczył dzielnie, ale Robert wytrzymał trudne chwile i miał nieco więcej do powiedzenia (4-3).

W finale też było ciekawie. Cyrus miał wielki apetyty na swój premierowy triumf w zawodach, ale będzie musiał na niego jeszcze poczekać. Robert pokonał go 4-3.

W najbliższy poniedziałek turniej nr 3. Początek – godzina 18. Serdecznie zapraszamy!

 

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.