„Tylko remis w Stalowej Woli” – II liga PZBiL

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

70711432 2573817029323129 5072006280906801152 oW ubiegły tydzień nasi bilardziści rozgrywali mecz w ramach II ligi PZBiL. Mecz rozgrywany był w zaprzyjaźnionym klubie – Oskar Stalowa Wola. Oczekiwania względem meczu były dość spore bo to jeden z mocniejszych rywali o uczestnictwo w barażach w Łodzi i o prawo gry w I lidze. W związku z nieobecnością jednego z czołowych graczy gospodarzy – Krzysztofa Moskala, nasza drużyna zacierała ręce aby wykorzystać tę lukę w szeregach gospodarzy.

Los jednak chciał, że i w drużynie Ósemki braki kadrowe się odezwały. Okazało się że na mecz nie jest w stanie pojechać Piotr Bujny, lider drużyny Ósemki. Szasnę wiec natychmiast się zbilansowały, i rozstawienie w meczach były wyrównane, choć nie we wszystkich. Na starcie warto pochwalić w naszej drużynie występ Arkadiusza Nawojskiego, który w swoim debiucie na „obcym stole” poradził sobie bardzo dobrze. W duecie z Jerzym Gonetem ograli bardzo pewnie Tomasza Kosińskiego i Tomasza Wiśniewskiego 8:1 w 9 bil!. To był mocny start, jednak na krótko bo w drugim meczu Sebastian Krupa nie stawił oporu Danielowi Karkoszce i przegrał mecz stosunkiem 1:8. O wyniku decydował więc mecz Mirosława Dąbrowskiego przeciwko Maciejowi Szerszeniowi. Wyglądało to dobrze dla naszej drużyny do stanu 7:3 Mirek wygrywał, jednak nie potrafił tej przewagi dowieść do końca i ostatecznie przegrał mecz 8:7!

Do drugiego meczu Ósemka rozstawiła się następująco: Jerzy Gonet podejmował Tomasza Kosińskiego w 10 bil. Wygrana bardzo pewna 8:3. Kolejny mecz podobnie z sukcesem ugrała para Nawojski/Krupa, którzy postawili się gospodarzom w składzie duetu: Paweł Kopeć/Daniel Karkoszka wynik 8;4 dla Ósemki. Oczy więc wszystkich zwróciły się na ostatni mecz tego dnia – Mirosława Dąbrowskiego przeciw Tomaszowi Wiśniewskiemu w 8 bil. Rewelacji jednak nie było, Mirek przegrał swój mecz wysoko 8:1 i szansa zwycięstwo w meczu prysła niczym mydlana bańka. A możliwość wyrównania punktów w tabeli z „Oskarem” nie stała się faktem. Ostatecznie wynik meczu to 3:3, wynik który niestety bardziej przybliżył gospodarzy meczu do baraży niż drużynę z Rzeszowa natomiast jest jeszcze trzy kolejki do wyrównania szans i zdobycia drugiej pozycji w grupie. Najbliższe spotkanie w rzeszowskiej Ósemce odbędzie się 28.09 o godz. 12:00.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania naszej drużynie!

Jerzy Gonet

Udostępnij
Copyright © 2021 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.