Potrójny lider w rankingach Ósemki - Sebastian Krupa wygrywa dwa turnieje "Piatkowca".

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Krupa SNiezwykłego wyczynu dokonał bohater ostatniej eliminacji "PAT". Choć rywalizacja oczywiście jest dopiero na początku, to mimo wszystko warto zaznaczyć że przodując we wszystkich rankingach z wyjątkiem eliminacji Amator Challange (gdzie Sebastian nie gra) to nie jest przypadek. Forma na jesień a zarazem sezon zasadniczy już sprzyja Sebastianowi, toteż on jest faworytem do zgarnięcia pamiątkowego pucharu w III edycji cyklu Piątkowiec za najbardziej wszechstronnego zawodnika naszych eliminacji.

Z pewnością tak można określić pierwsze pięć eliminacji jakie są rozgrywane w Ósemce, bo dla tych co nie wiedzą zgodnie z regulaminem zawodnicy maja do wyboru po walce o rozbicie wybrać dowolną przez siebie odmianę tj. 8, 9 i 10 bil jest to tzw. Odmiana multiball. Poszczególne odmiany grane są na Mistrzostwach Polski i jako jedyne też zakwalifikowane są do oficjalnych gier bilardowych. Dodatkowo po każdej z pięciu eliminacji będą tworzone kolejne pod rankingi celem wyłonienia najlepszego bilardzistę w pozostałe odmiany, czyli 8 bil 9 bil oraz 10 bil również nagradzane pamiątkowym pucharem. "Seba" po przerwie bardzo szybko odnalazł się w turniejach NLP, które wznowione zostały po wakacyjnej przerwie. Trzecim zaś rankingiem w którym przoduje zawodnik Ósemki to ogólna klasyfikacja 20 eliminacji Piątkowca. Sebastian oprócz efektywnej gry z pewnością do osiągnięcia tego poziomu pomogło mu duże doświadczenie zbierane latami na stołach nie tylko ligi PZBiL w której uczestniczył i robi to do dziś w szeregach naszej drużyny ale i na MP Oldboys w których także bierze udział regularnie, a oprócz tego znajduje czas na bilardowe turnieje amatorskie rozgrywane w Rzeszowie. To wszystko procentuje i daje oczekiwane efekty, forma Sebastiana cieszy, bo oprócz indywidualnych sukcesów jako zawodnik drużyny z pewnością taka forma przyda się na mecze ligowe, gdzie Ósemka zamierza awansować na baraże w Łodzi by tam grać z najlepszymi o wejście do I Ligi Bilardowej PZBiL.

Drugi turniej z cyklu PAT, liczył na starcie 17 zawodników i żaden z nich nie był w stanie "zepchnąć" Sebastiana na lewą stronę drabinki. Kolejno próbowali swoich sil Hubert Baran oraz Jerzy Gonet (3:4), w ćwierćfinale Piotr Bujny (1:4), półfinał gościnnie w Ósemce - Michał Koterba (1:4) a w finale sam Adam Wisz (lider rankingu eliminacji do MP Amatorów w Łodzi 2019) zakończył finał zabierając Sebastianowi tylko dwie partie. Na uwagę zasługuje dobry występ Tomasza Moskwy, który zdecydowanie trafił w swój dzień, i po raz pierwszy zajął 5 miejsce w tych zawodach.
Drugi z kolei, a trzeci turniej eliminacyjny PAT nie poszedł tak łatwo "Sebie", pomimo mniejszej frekwencji 11 bilardzistów. Na stronę przegranych wysłał go zwycięzca turnieju poniedziałkowego - Robert Pecka (4:2). Tam jednak zimny prysznic zadziałał na niego bardzo pozytywnie i do finału nie oddał partii Jackowi Bieszczadowi oraz w półfinale Piotrowi Bujnemu. I jak historia lubi się powtarzać tak i skład finału tego dnia nie różnił się od opisanego nieco powyżej. Ba! Co bardziej intrygujące nawet wynik końcowy był taki sam! Sebastian zwyciężył Adama Wisza ponownie 4:2! Co ogromnie rzadko się zdarza w bilardzie, ale jak widać - wszystko jest możliwe.
Słowo o jackpocie, jednak krótkie bo tu bez zmian, pula rośnie i czeka na śmiałka zdającego się odpowiednio wysilić i zgarnąć pieniądze.
Tymczasem dziękujemy za obecność oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy już we wtorek 1 października na czwartą z kolei eliminacje multiball, która rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 18:00. Stoły dla zawodników będą dostępne od 17.30.

Do zobaczenia przy stołach!

Jerzy Gonet

Udostępnij
Copyright © 2020 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.