Przepisy gry w snookera

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Część 1. WYPOSAŻENIE

1. Stół standardowy

A . Wymiary pola gry
Obszar pola gry ograniczony czołami band wynosi 11 stóp 81/2 cala x 5 stóp 10 cali (3569 mm x 1778 mm), tolerancja obu wymiarów /- 1/2 cala ( /- 13 mm).

B . Wysokość
Wysokość stołu mierzona od podłogi do najwyższej części band wynosi od 2 stóp 91/2 cala do 2 stóp 101/2 cala (851 mm do 876 mm).

C . Wloty kieszeni
- Cztery wloty kieszeni znajdują się w narożnikach pola gry (dwa przy Punkcie Głównym, zwane kieszeniami górnymi, i dwa przy Bazie, zwane kieszeniami dolnymi), oraz po jednym w środkach dłuższych boków pola gry (zwane kieszeniami środkowymi).
- Wymiary otworów wlotów kieszeni muszą odpowiadać wzorcom autoryzowanym przez Światowy Związek Zawodowego Bilarda i Snookera (WPBSA).

D . Linia bazy i baza
Linia przebiegająca w odległości 29 cali (737 mm) od czoła dolnej bandy i równoległa do niej nazywana jest Linią Bazy. Obszar pomiędzy tą linią a dolną bandą nazywany jest Bazą. Linia Bazy należy do Bazy.

E . Strefa "D"
Strefa "D" jest półkolem wpisanym w Bazę, o środku w punkcie środkowym Linii Bazy i promieniu równym 111/2 cala (292 mm).

F . Punkty wyznaczone
Na podłużnej osi stołu określono cztery punkty wyznaczone:
- Punkt Główny (zwany Punktem Czarnym), w odległości 123/4 cala (324 mm) od czoła górnej bandy;
- Punkt Centralny (zwany Punktem Niebieskim), leżący w połowie odległości między czołami band górnej i dolnej;
- Punkt Piramidy (zwany Punktem Różowym), leżący w połowie odległości pomiędzy punktem Centralnym i czołem górnej bandy;
- Środek Linii Bazy (zwany Punktem Brązowym).
Dwa pozostałe punkty wyznaczone określono w narożnikach strefy "D". Patrząc do strony bandy dolnej punkt z prawej strony nazywany jest punktem Żółtym, punkt z lewej strony nazywany jest punktem Zielonym.Udostępnij
Copyright © 2024 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.