Arek lepszy od Witka w finale

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

11947827 992515900786591 241792054710928039 oArkadiusz Nawojski wygrał w naszym klubie II turniej z cyklu „Nie lubię poniedziałków – graj z kim chcesz”. W finale pokonał Witolda Hajduka, który był najlepszy tydzień temu.

- To mój drugi wygrany poniedziałkowy turniej. Od pierwszego minęły już dwa lata – mówi Arek, który wbrew temu, co mówi wynik (3:1) w pierwszej rundzie mocno się męczył z Piotrem Nowakiem. – Kompletnie nic nie grałem, chwilami nie trafiałem najprostszych bil, ale przeciwnik tego na szczęście nie wykorzystałem jakoś zmęczyłem ten mecz.

 

W ćwierćfinale Arek ponownie miał pod górkę, ale tez grał z zawodnikiem o wiele wyżej notowanym, bo z Sebastianem Krupą. – Było dwa do dwóch i Sebastianowi zostały dwie bile. Spudłował, ale miałem trudną sytuację. Udało się jednak trafić, biła fajnie wyszła na dziewiątkę i awansowałem do półfinału. W nim emocji było już mniej – Janusz Stawarz, który w ćwierćfinale oddał tylko jedna partię Łukaszowi Frąckowi, tym razem przegrał 1:3.

Witek miał mniej przygód; w ćwierćfinale bez strat pokonał Sebastiana Hołówko, a w półfinale wygrał z Jerzym Gonetem (w finale przed tygodniem).

Tydzień temu Witek wygrał w ciekawych okolicznościach (przy 1:2 rozkręcił Kija, ale Jurek pozwolił mu kontynuować grę). Tym razem przegrał 1:3, choć nie grał wcale źle. – Pierwsza partie wygrałem, bo dostałem białą do ręki, a dodatkowo miałem ustawione łatwe kombi. Drugi punkt zrobiłem w miarę pewnie. A trzeci, przy stanie 1:2, zdobyłem, bo Witek zagrał w pewnym momencie pechowo. Ustawiłem sejfa, Witek musiał grać skoczka, trafił, ale biała wypadła za stół i znów miałem ułatwione zadanie – przyznał bohater wieczoru. Rywalizowało w sumie 21 bilardzistów.

Jack Pota tym razem wylosował Piotr Pasierb, ale po rozbiciu żadna bila nie znalazła drogi do łuzy i tym samym za tydzień suma do wygrania znów nieco urośnie. W poniedziałek turniej nr 3. Początek – godzina 17.30. Zapraszamy.   

 

Wyniki: ćwierćfinały: Sebastian Krupa – Arek Nawojski 2–3, Jerzy Gonet – Sławomir Pasternak 3–0, Janusz Stawarz – Łukasz Frącek 3–1, Witold Hajduk – Sebastian Hołówko 3–0; półfinały, Arek Nawojski – Janusz Stawarz 3–1, Witold Hajduk – Jerzy Gonet 3–1; finał:Arek Nawojski – Witold Hajduk 3–1.

Udostępnij
Copyright © 2018 Sportowy Klub Bilardowy Ósemka. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.